Dovolená Egypt cena od 9 390

Detail státu

Egypt Egypt - transparent

Nabízíme 228 ubytovacích kapacit za cenu 9 390 Kč - 107 990 Kč.

Destinace:

Egypt - země faraonů
Egypt je země faraonů, pyramid, životadárné řeky Nil, krásného moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě a kam dnes celoročně vyráží bezpočet turistů užít si úžasnou dovolenou na březích Rudého moře.

Poloha: Egypt se rozkládá v severovýchodní Africe a malé části Asie. Ze severu ho omývají vody Středozemního moře, z východu pak Rudé moře.

Rozloha: 1 001 450 km2

Přírodní podmínky: Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť. Východně od údolí Nilu se nachází Arabská poušť. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. Jediným stálým tokem je Nil. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících jsou teploty nad 40 st C.

Počet obyvatel: cca 78 000 000,  94 % muslimové

Hlavní město: Káhira, cca 17 000 000 obyvatel

Úřední jazyk: arabština

Měna, výměna peněz: Egyptská libra, 1 EGP = cca 3 CZK, platby jsou běžně akceptovány v EURO nebo USD

Místní ceny a nakupování: Nakupovat lze v supermarketem nebo na tržnicích. K těm neodmyslitelně patří smlouvání. Ceny v Egyptě jsou nižší než u nás. Mezi nejoblíbenější suvenýry patří malba z papyru, šperky, bavlněné výrobky a výrobky z kůže.

Podmínky vstupu do země: Pro občany ČR je povinné vízum, požaduje se platnost pasu nejméně 6 měsíců nad dobu pobytu.

Pláže: Pláže v Egyptě jsou písečné, v některých oblastech jsou však pláže s korálovým útesem a vstup do vidy je přes molo. Většina hotelů má vlastní hotelovou pláž, kde je lážový servis zdarma.

Doba letu: cca 4,5 hod

Časový posun: + 1 hod k SEČ