Dovolená Itálie cena od 298

Detail státu

Itálie Itálie - transparent

Nabízíme 2338 ubytovacích kapacit za cenu 298 Kč - 135 690 Kč.

Destinace:

Itálie - pro milovníky jídla a moře
Plánujete-li dovolenou, při které si můžete dopřát odpočinek, ale zároveň se nikdy nebudete nudit, pak právě Itálie je zemí pro Vás. Pro milovníky lenošení na pláži, procházek napříč historií či výborné domácí kuchyně a vína, je Itálie tím pravým.

Poloha: Itálie se nachází na Apeninském poloostrově, na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Celková délka pobřeží je 7600 km. Itálii patří také největší ostrovy Středozemního moře - Sicílie a Sardinie a skupina menších ostrovů jako je Elba, Ischia, Capri.

Rozloha: 301 308 km2.

Přírodní podmínky: Na území Itálie se rozprostírají rozdílné krajiny. Pro tuto zemi ve tvaru boty je charakteristická rozmanitost krajiny a překrásné moře. Klimatické podmínky jsou velmi příznivé pro pobyt u moře po dobu nejméně čtyř měsíců v roce.

Počet obyvatel: 60 115 000,  90 % katolíci

Hlavní město: Řím (2 774 000 obyvatel)

Úřední jazyk: Italština

Měna: Euro

Místní ceny a nakupování: Ceny v Itálii jsou příznivé, většina potravin v supermarketech stojí stejně jako u nás.  Každá část Itálie je něčím známá, něčím vyjímečná.  Přiláká Vás módní oblečení a výprodeje, trhy, jídlo, olivový olej a místní destiláty.

Podmínyk vstupu do země: Pro občany ČR na základě platného pasu nebo občanského průkazu se strojově čitelnými údaji, vyžaduje se platnost dokladu nejméně 3 měsíce nad dobu pobytu.

Pláže: Pláže jsou převážně písečné, ale i oblázkové.  Najdete zde jak dlouhé rozsáhlé pláže, tak i menší romantická zákoutí. Většina pláží je veřejná, platí se pouze za slunečníky  a lehátka.

Časový posun: Středoevropský čas.