Dovolená Kypr cena od 8 223

Detail státu

Kypr Kypr - transparent

Nabízíme 106 ubytovacích kapacit za cenu 8 223 Kč - 173 890 Kč.

Destinace:

Kypr -křižovatka kultury a historie
Ostrov Kypr se nachází na křižovatce kultur, historie i náboženství. Moře je tu opravdu nádherné, voda je zde průzračně čistá a nejkrásnější a nejvyhledávanější pláže najdete v letovisku Agia Napa. Ostrov je rozdělen na dvě části, a to na Kyperskou republiku a Tureckou republiku severního Kypru, která je ovšem uznávána pouze Tureckem. Tato dvě území jsou strikně oddělena zelenou línií. V rámci výletu je možné navštívit i tureckou část.

Poloha: Kypr je třetím největším ostrovem Středozemního moře. Jeho poloha je jihovýchodně od Malé Asie a od tureckého území jej odděluje 75 kilometrů moře. Ze západu na východ měří 270 kilometrů a široký je 100 kilometrů.

Rozloha: 9251 km2

Počet obyvatel: 838 900, 97 % pravoslavní

Hlavní město: Nikósie (Lefkósia)

Podmínky vstupu do země: Pro občany ČR na základě platného pasu nebo občanského průkazu se strojově čitelnými údaji, se vyžaduje platnost nejméně po dobu pobytu. K absolvování některých výletů je třeba cestovní pas.

Zajímavosti: Kypr je považován za kolébku muzeí a jiných historických památek od řeckých chrámů a římských pozůstatků až po malované byzantské kostely a křižácké hrady. Za návštěvu určitě stojí hlavní město Nikósie, rozdělené na řeckou a tureckou část, dále pohoří Troodos, pláž Petra tou Romiou, kde se podle legendy zrodila bohyně Afrodité, a také významné histzorické město severního Kypru - Famagusta, zapsané mezi památky UNESCO.

Pláže: Pláže na Kypru jsou veřejné, většinou písečné a jsou vyhlášeny svou čistotou a průzračným mořem. Platí se pouze za slunečníky a lehátka.

Doba letu: cca 3,5 hodiny

Časový posun:  + 1 hodina ke středoevropskému času