Dovolená Malta cena od 10 490

Detail státu

Malta Malta - transparent

Nabízíme 27 ubytovacích kapacit za cenu 10 490 Kč - 85 610 Kč.

Destinace:

Malta - země plná historie
Není jiné místo na zemi, kde by člověk mohl na tak malém území zhlédnout tolik zajímavostí. na pouhých 246 km2 jsou k vidění 7000 let staré tajemné megalitické chrámy i úchvatné zlaté paláce a katedrály, které jsou dědictvím po Maltézských rytířích. Malta je ideálním místem k odpočinku i aktivní dovolené, plné poznání.

Poloha: malta je stát ležící ve Středozemní moři v prostoru sevřeném Sicílií, Tuniskem a Libií. Rozkládá se na několika ostrovech a ostrůvcích, z nichž největší jsou Malta, Gozo a Comino.

Rozloha: 316 km2 (Malta 246 km2, Gozo 67 km2)

Přírodní podmínky: Převážná většina pobřeží všech ostrovů je skalnatá. Klimatické podnebí je mírné, vlhké zimní období a horké léto s prakticky žádnými vodními srážkami.

Počet obyvatel: 400 000,  98 % římští katolíci

Hlavní město: Valletta (9 000 obyvatel)

Úřední jazyk: Malština, všichni Malťané bez problému ovládají anglický jazyk.

Měna: Euro

Místní ceny a nakupování: Celkově je na Maltě o něco dráž než u nás, jelikož Malta musí většinu zboží dovážet, což pro ostrov není jednoduché. Co se týče potravin, nejlevněji nakoupíte v supermarketech.

Podmínky vstupu do země: Pro občany ČR na základě platného pasu nebo občanského průkazu se strojově čitelnými údaji, vyžaduje se platnost dokladu nejméně 3 měsíce nad dobu pobytu.

Pláže: Na Maltě jsou pláže trochu jiného typu. Je zde několik písečných pláží, ale většina pláží je skalnatáúvápencová a do vody se většinou vstupuje po schůdkách.

Doba letu: cca  2 hodiny

Časový posun: Středoevropský čas