Dovolená Řecko cena od 1 886

Detail státu

Řecko Řecko - transparent

Nabízíme 1116 ubytovacích kapacit za cenu 1 886 Kč - 274 020 Kč.

Destinace:

Řecko - kolébka evropské civilizace
Řecko je kouzelná země, prozářená slunečními paprsky, prosycená vůní zrajících oliv a omývaná vlnami blankytně modrého moře. Historie na Vás dýchá na každém kroku, krajina je úchvatná, kuchyně výtečná a místní obyvatelé jsou velmi milí a pohostinní. Pro to všchno bohové Řecko milovali a rozmazlovali. Důkazem jsou nám chrámy a mocné monumentální stavby, jež pro ně vytvořili smrtelníci jako projev úcty a vděčnosti.

Poloha: Řecko se nachází v jižní části Balkánského poloostrova a na ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském moři.

Rozloha: 131 990 km2

Přírodní podmínky: Pro tuto balkánskou zemi je charakteristická velká přírodní rozmanitost, vysoká pohoří (Olymp 2917 m), úrodné nížiny a krásné ostrovy. Ostrovy tvoří přes pětinu rozlohy země. Z tisiců řeckých ostrovů a ostrůvků jich má pouze 78 více než 100 celoročně žijících obyvatel. Několik stovek větších ostrovů se dělí do čtyř souostroví: Kylkády, Severní a Jižní Sporády a Dodekanéské souostroví. Poslední skupina se nachází v Jónském moři, jedná se o Jónské ostrovy. Nezařezené zůstávají ostrovy Kréta a Evia. Klimatické podmínky jsou velmi příznivé pro pobyt u moře po dobu nejméně pěti měséců.

Počet obyvetel: cca 11 500 000,  98 % pravoslavní.

Hlavní město: Athény, 4 000 000 obyvatel.

Úřední jazyk: novořečtina.

Měna, výměna peněz: Euro.

Místní ceny a nakupování: Obecně platí, že ceny v Řecku jsou vyšší než u nás. Nejčastěji nakupovanými dárky jsou místní vína, olivový olej, řecké sladkosti, likér Ouzo, brandy Metaxa, zajímavým dárkem je také "kombolói", řetízek s korálky, něco jako růženec, ale bez náboženského významu.

Podmínky vstupu do země: Pro občany ČR na základě platného pasu nebo občanského průkazu se strojově čitelnými údaji, vyžaduje se platnost dokladu nejméně tři měsíce nad dobu pobytu, k absolvování některých výletů (např. Turecko, Albánie) je třeba cestovní pas.

Pláže: Většina řeckých pláží jsou pláže veřejné. Jen ojediněle se setkáte se soukromou hotelovou pláží. Slunečníky a lehátka na pláži jsou většinou za poplatek. Pláže mohou být písečné, oblázkové, kamenité.

Časový posun: + 1 hod oproti SEČ.