Dovolená Španělsko cena od 732

Detail státu

Španělsko Španělsko - transparent

Nabízíme 634 ubytovacích kapacit za cenu 732 Kč - 215 100 Kč.

Destinace:

Španělsko - země tance a poznání
Španělsko je země plná temperamentu, ohnivého flamenca, mužných toreadorů a gurmánů. Mezi nejnavštěvovanější místa Španělska patří přímořská letoviska na východním pobřeží Costa Brava a Costa del Maresme a oblast Andalusie na jihu země. Najdete tu přírodní parky, archeologická naleziště, pozůstatky římských pevností i světoznýmé kulturní skvosty. Milovníci bujarého nočního života často vyrážejí na Baleárské ostrovy, nejoblíbenější z nich je Mallorca. Na Menorce si příjdou na své zejména milovníci přírody a krásných pláží.

Poloha: Španělsko, oficiálně Španělské království, je stát ležící na Pyrenejském poloostrově. Na západě hraničí s Portugalskem, na severovýchodě s Andorrou a Francií a na jihu s Gibraltarem, španělské severoafrické džavy Ceuta a Melilla mají pozemní hranici s Marokem. Ke Španělskému království patří i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleárské ostrovy (Mallorca, Menorca, Ibiza) ve Středozemním moři. Země tvoří jakýsi most mezi Evropou a Afrikou. Na severu ji od zbytku Evropy oddělují Pyreneje (440 km) a do Afriky přes Gibraltarský průliv je od tud pouhých 14 km. Omývá ji Biskajský záliv na severu, na západě Atlantský oceán a na východě Středozemní moře.

Rozloha: 504 782 km2

Počet obyvatel: 46 064 000,  96 % katolíci

Hlavní město: Madrid, 3 232 000 obyvatel

Úřední jazyk: španělština (katalánština, galicijština)

Měna: Euro

Platební karty: Běžné druhy platebních karet jsou přijímány v hotelech a půjčovnách automobilů. V obchodech a restauracích ne vždy akceptují platby kartou. Bankomaty jsou běžné. Cestovní šeky na hotovost mění pouze banky, ty mají otevřeno většinou od pondělí do pátku od 9:00 do 14:00 hodin.

Místní ceny a nakupování: Španělsko je jednou z nejlevnějších zemí západní Evropy, takže ceny jsou příznicé. Většina potravin stojí stejně jako u nás. Počítat se ale musí s vyššími cenami ve všech známějších turistických centrech a také spíše na pobřeží, než ve vnitrozemí. Za pozornost stojí kožené výrobky, keramika, proutěné zboží, likéry, víno. Vyhledfávané bývají místní trhy (mercadillo), které se konají vždy dopoledne, většinou jednou týdně.

Podmínky vstupu do země: Pro občany ČR na základě platného pasu nebo občanského průkazu se strojově čitelnými údaji, vyžaduje se platnost dokladu nejméně na dobu pobytu, k absolvování některých výletů je třeba cestovní pas.

Místní zvyklosti: Španělský denní režim je zcela odlišný. Dny tu začínají o dost pomaleji než v Česku. Obchody se otevírají až kolem 10. hodiny. Hlavní jídlo dne probíhá mezi 14. a 16. hod. V té době jsou obchody zavřené, to je čas na siestu. Doba večeře a noční program začínají také později, spát se chodí opravdu pozdě. V pondělí je stejně jako u nás většina památek zavřená, pamatujte na to při plánování výletů.

Pláže. Pláže ve Španělsku jsou veřejné. Platí se pouze za slunečníky a lehátka. pláže na španělském pobřeží, Mallorce i Menorce jsou převážně písečné.

Časový posun: platí středoevropský čas