Dovolená Tunisko cena od 8 490

Detail státu

Tunisko Tunisko - transparent

Nabízíme 141 ubytovacích kapacit za cenu 8 490 Kč - 55 990 Kč.

Destinace:

Tunisko - země barev a vůní
Tunisko je země, která návštěvníky dokáže vždy nadchnout a překvapit. Jedinečné Karthago, půvabná vesnička Sidi Bou Said s modrobílými domky a nádherným výhledem, záhadná Sahara a hlavně přátelské obyvatelstvo a bazary, na kterých najdete vše, na co si dokážete vzpomenout.
Na africkém kontinentu si můžete vychutnat hřejivé slunce, krásné pláže a průzračně čisté moře.  Bílé stavby v typickém stylu Vám dají pocit, že jste sice jen necelé tři hodiny od domova, ale přesto v jiném světě.

Poloha: Tunisko lrží v severní Africe, poze 150 km od Sicílie. Sousedí na západě s Alžírskem, na jihovýchodě s Libií a ze severovýchodu a severu je omýváno Středozemním mořem.

Rozloha: 163 610 km2

Přírodní podmínky: Hlavním pohořím je masiv Dorsale, který je pokračováním pohoří Atlas. Severní části země vévodí náhorní pláně a úrodné údolí řeky Medjerda. Jižně od horského masivu Dorsale se táhnou vyprahlé stepi, přecházející v šotty (solná jezera). Tunisko leží v subtropickém pásu. Horké suché léto zde trvá od května do října.

Počet obyvatel:  10 486 000,  98 % muslimové

Hlavní město: Tunis,  2 300 000 obyvatel

Úřední jazyk: arabština

Měna, výměna peněz: Tuniský dinár, 1 TND = cca 12,30 CZK

Místní ceny a nakupování: Tunisko je zemí smlouvání, voní zde koření a bylinky a panuje zde příjemná atmosféra. Nejčastějšími suvenýry jsou výrobky ze dřeva či kůže a koření. Místní ceny jsou nižší než u nás.

Podmínyk vstupu do země: Vstup pro občany ČR  na základě platného pasu, vyžaduje se platnost nejméně 3 měsíce nad dobu pobytu, s voucherem CK není vízová povinnost. povinné je pojištění léčebných výloh do zahraničí. Před vstupem a výstupem je nutno vyplnit kartu s osobními údaji.

Pláže: většinou písečné, s pozvolným vstupem do moře. Plážový servis na hotelových plážích je zdarma.

Doba letu: cca 2 hodiny 40 minut

Časový posun: - 1 hod k SEČ