Dovolená Turecko cena od 7 631

Detail státu

Turecko Turecko - transparent

Nabízíme 488 ubytovacích kapacit za cenu 7 632 Kč - 272 879 Kč.

Destinace:

Turecko - brána Orientu
Turecko je historickým mostem mezi Východem a Západem. Střetává se zde evropská kultura s asijskou a vytváří neopakovatelnou atmosféru s nádechem exotiky. Dovolená u moře v moderních turistických resortech, během které se můžete kromě koupání na vyhlášených plážích s kouzelným mořem také navštívit mnoho památek, starobylých měst, nádherných mešit a dalších architektonických děl, ale i nádherná rozmanitá příroda, to je přesně to, co sem láká dnešní turisty.

Jaká zajímavá místa  můžeme navštívit?

Pamukkale  neboli Bavlníkový hrad - pohled na překrásné bílé travertinové terasy, kaskády a jezírka, která vznikala z minerální vody vstékající po skále v průběhu mnoha tisíc let, zanechá neopakovatelný dojem v každém návštěvníkovi.  Na vršku nad Pamukkale a v jeho okolí se v areálu národního parku nachází ruiny římského antického města  Hieropolis, které bylo známé svými ozdravovacími koupelemi.

Side - historické centrum městečka, kde se snoubí minulost se současností. Antické divadlo, agoru a Apolonův chrám nalezneme jen pár kroků od bohatých nákupních možností a živého centra města s přístavem, který si v minulosti oblíbíli i piráti.

Nedaleko Antalye,  na úpatí pohoří Taurus, se nachází nejvýše položené antické město na světě  - Termessos, které nedokázal pokořit ani Alexandr Veliký. Dodnes jsou zde vidět  pozůstatky římských lázní, hradeb a agory, množství kamenných sarkofágů a hrobky vytesané do skal.

 

Poloha: Turecko se rozkládá na Balkánském poloostrově a jihozápadní Asii na poloostrově Malán Asie, zvaném také Anatolie. Dělí se na evropskou a asijskou část, které jsou od sebe odděleny úžinou Bospor, která rozděluje na dvě části také největší turecké město Istambul. Turecko hraničí na východě s Gruzií, Arménií, Írákem, Iránem a Sýrií, na západě probíhá hranice s Řeckem a Bulharskem.  Z jihu omývá břehy  Turecka Středozemní moře,  ze západu Egejské moře, ze severu Černé moře.

Rozloha: 780 580 km2

Přírodní podmínky: Evropskou část Turecka tvoří Východní Thrákie, asijská část, Anatolie, je značně hornatá. Podél pobřeží Středozemního moře leží pohoří  Taurus. Nejhornatější částí země je východní Turecko. Pramení zde řeky Eufrat, Tigris a Aras, leží tu jezero Van a nejvyšší turecká hora, biblický Ararat (5165 m n.m.). Mezi jedinečné přírodní výtvory patří vápencové Pamukkale a také skalní města  v Kappadokii. Klimatické podmínky jsou velmi příznivé propobyt u moře po dobu nejméně šesti měsíců v roce, vrchol léta bývá horký.

Počet obyvatel: 74 815 000,  98 % muslimové

Hlavní město:  Ankara, cca 4 000 000 obyvatel

Úřední jazyk: turečtina

Měna: turecká lira, 1 YTL = 9,8 CZK, běžně jsou akceptovány Eura a USD.

Místní ceny a nakupování:  Nakupování na mnohývh bazarech může být  nezapomenutelnou vzpomínkou  pro každého. Jsou zde i obchody s pevně stanovenými cenami. Nejčastějšími suvenýry z Turecka jsou výrobky k kůže, koření, šperky, koberce.

Podmínky vstupu do země: Pro občany ČR na základě platného pasu, vyžaduje se platnost dokladu nejméně 150 dnů od data vstupu do země.

Pláže: v Turecku je několik typů pláží. Převažují písečné pláže (Side), místy s oblázkovým vstupem či kamennými platy (Alanya), hrubší písek s oblázky až kamínky (kemer). Většina hotelů má hotelovou pláž, na které je plážový servis zdarma.  Na veřejných plážích se servis za poplatek.

Doba letu: cca 3 hodiny

Časový posun: + 1 hodina oprati SEČ